דיני נזיקין והביטוח

רשלנות רפואית
مارس 3, 2017

דיני נזיקין והביטוח

26329228 - insurance design over gray background illustration

תחום זה בעולם המשפט הוא רחב ביותר וחשוב מאוד לפנות לעורך דין מומחה. אנחנו תמיד נעשה את כל המאמצים בכל מקרה ומקרה להשיג עבור לקוחותינו את התוצאות הטובות ביותר תוך שימוש בידע הענף והניסיון העשיר שצברנו על פני שנים ארוכות וטיפול באלפי תיקים. מצאנו לנכון להדגיש שני תחומים שבהם אנו פוגשים פונים רבים ומייצגים לקוחות רבים כלהלן:

תאונות סטודנטים

אוניברסיטאות ומכללות מבטחות את הסטודנטים בביטוח תאונות אישיות שנרכשות בדרך כלל באמצעות אגודות הסטודנטים ואף מכספי הסטודנטים עצמם.  לכן, חשוב לציין כי סטודנטים מובטחים על פי פוליסות אלה לאורך כל תקופת הלימודים, בין אם בשהותם בלימודים או מחוץ להם, בארץ או בחו”ל. אין צורך במעורבות גורם אשם בגרימת התאונה על מנת להגיש נגדו תביעה לפיצויים ודי בכך שסטודנט נפגע בתאונה, שלא נגרמה על ידו במתכוון, על מנת שיוכל לזכות בפיצוי על פגיעתו, הן מכוח פוליסת הביטוח והן מכוח דיני הנזיקין, אם הנזק נגרם לו על ידי צד שלישי אשם.

תאונות תלמידים

גני ילדים ובתי ספר מבטחים את התלמידים בביטוח תאונות אישיות מכוח חוק חינוך חובה, ולפיכך כל תלמיד מבוטח בין אם שהה במסגרת החינוכית בזמן הפגיעה או מחוץ לה. לכן גם כאשר התלמיד נמצא בביתו,  בארץ או בחוץ לארץ, במהלך שנת הלימודים, בסופי השבוע, בחגים ובחופשת הקיץ, וללא קשר לסוג הפעילות שעסק בה, בעת הפגיעה הוא מבוטח. חשוב לציין כי אף אם התאונה נגרמה על ידי התלמיד או הוריו, כל עוד היא לא נעשתה במכוון, יהיה זכאי התלמיד הנפגע לפיצוי כספי. בנוסף, יוכל התלמיד לתבוע גם את הגורם המזיק לפי ביטוח תאונות אישיות.